• +48 796 738 550
  • kontakt@odkurzaczegliwice.pl

Jak wyczyścić i odświeżyć kanapę z materiału?

Jak wyczyścić i odświeżyć kanapę z materiału?

Jak wyczyścić i odświeżyć kanapę z materiału?

Kanapa jest jednym z ważniejszych mebli w naszych domach. Sofa znajdująca się w salonie służąca jedynie do siedzenia oraz ta, która przeznaczona jest do spania powinna być systematycznie czyszczona i pielęgnowana. Łatwo usunąć kurz z mebli, który na nich osiada – usuwa się go wilgotną ścierką. Kurz na kanapie jest niezauważalny na pierwszy rzut oka. Z czasem dostrzegamy jednak, że kanapa jest brudna.

Jak efektywnie pielęgnować ten mebel?

W pierwszej kolejności należy odkurzyć kanapę. Usunąć wszystkie okruchy. Najlepiej odkurza się rozłożoną kanapę. Miękką szczotką i wody z dodatkiem niewielkiej ilości płynu do naczyń czyścimy starannie powierzchnię mebla. Jeżeli na kanapie są zauważalne plamy (efekt obecności dzieci albo zwierząt) – stosować należy specjalny środek, który zakupimy w każdym sklepie meblowym albo markecie budowlanym.

Rada

W przypadku intensywnych zabrudzeń, które jednocześnie są niezwykle trudne do usunięcia zaleca się skorzystać z oferty fachowców, którzy na co dzień zajmują się czyszczeniem mebli. Cena takiej usługi oscyluje w granicach 100zł – to koszt warty poniesienia, ponieważ efekty pracy są widoczne na pierwszy rzut oka i utrzymują się przez wiele tygodni. Firmy coraz częściej oferują wypożyczenie odkurzacza wodnego. Mając własne detergenty samodzielnie możemy wtedy odświeżyć naszą kanapę.

admin
admin

Zadzwoń