• +48 796 738 550
  • kontakt@odkurzaczegliwice.pl

Pranie kanapy Karcherem

Pranie kanapy Karcherem

Pomimo tego, że zawsze staramy się dbać o czystość w naszym mieszkaniu, przeważnie jedynie ograniczamy się do przetarcia sprzętu oraz mebli, dokładnie również ścieramy kurze. Często jednak pomimo takich zabiegów, nasza kanapa dalej jest zabrudzona – nie mamy wtedy pomysłu, jak ją odpowiednio pielęgnować. Czasem przyczyną zabrudzeń są dzieci oraz zwierzęta domowe. Ich „działalność” prowadzi do zadrapań, pojawienia się palm oraz przetarć. Oto cenne rady pomocne w dbaniu o nienaganny wygląd kanapy.

1) Jeśli posiadasz skórzaną kanapę lub wykonaną z materiału skóropodobnego, możesz być pewien, że uda Ci się ją skutecznie doczyścić. Do tego celu wykorzystaj letnią wodę, którą wlej do miski, dodaj do niej trochę płynu do mycia naczyń. Potem powinieneś namoczyć bawełnianą szczotkę w roztworze i płynnymi ruchami zacznij przecierać swoją kanapę – w ten sposób szybko przywrócisz jej dawny blask. Jeśli kanapa ma lśnić – wykorzystaj mleczko do makijażu, później posmarują ją kremem Nivea. Kolejną opcją gwarantującą odnowienie koloru swoich mebli jest zakup specjalistycznego preparatu przeznaczonego do czyszczenia skóry. Jak widzisz, sposobów jest wiele. Posiadając kanapę ze skóry musisz zdawać sobie sprawę z tego, że jest ona mniej odporna na uszkodzenia. Łatwiej ulega zadrapaniom oraz przetarciom, zwłaszcza na ciemnych odcieniach.

2) Jeśli jesteś posiadaczem kanapy wykonanej z materiału, skorzystaj z odkurzacza. Najpierw jednak rozłóż kanapę. Odkurzanie przeprowadź ściągając uprzednio końcówkę. Jeśli kanapa potrzebuje jedynie delikatnego odświeżenia – zastosuj roztwór wodny wymieszany z płynem do mycia naczyń lub proszkiem. Zdecydowanymi ruchami dłoni przecieraj każdą część kanapy, w ten sposób odnawiając jej kolor. Zatrzesz w ten sposób warstwę kurzu oraz zalegającego brudu. Jeżeli na kanapie zauważyć trudno zmywalne plamy po kawie lub alkoholu – wybierz płyn do czyszczenia dywanów. Już niewielka jego ilość wystarczy, poczekaj aż zacznie się pienić, potem przystąp do oczyszczania powierzchni gąbką lub szmatką.

3) Nie każdy lubi przeprowadzać takie prace. Jeśli jednak posiadasz taką możliwość – zamów karcher. Gwarantuje on wyczyszczenie zarówno kanap, foteli jak i dywanów. Metoda ta polega na czyszczeniu powierzchni rozgrzaną parą wodną. To krótkotrwały proces, który daje bardzo dobre rezultaty. Dzięki niemu Twoje meble odzyskają dawny blask, przykują uwagę Twoich bliskich oraz znajomych.

Wskazówki

  • Jeżeli Twoja kanapa jest już na tyle zniszczona, że przetarcia i zarysowania są bardzo widoczne, zastanów się nad zamówieniem nowego zestawu wypoczynkowego. Powierzchnia skórzana jest bardzo trudna do odnowienia. Taki zabieg udaje się w niewielu przypadkach.

Uwaga!
* Uważaj żeby nie przesadzić z płynami i środkami czyszczącymi, by Twoja kanapa nie pachniała zbyt chemicznie i nie kleiła się. Staraj się nie przesadzać z ilością nakładanych na kanapę środków i płynów czyszczących. Nieodpowiednie dawkowanie preparatów może nadać Twojemu meblowi nieprzyjemnego chemicznego zapachu. Materiał może także zacząć się kleić.

admin
admin

Zadzwoń